„W POSZUKIWANIU WIOSNY….”

„W POSZUKIWANIU WIOSNY….”

            Gdzie ukryła się Pani Wiosna? – zastanawiały się dzieci z grupy Biedronek, najmłodszych przedszkolaków z Przedszkola w Biedrusku.

I poszliśmy…Dotarliśmy z wizytą na działkę (ogródek działkowy) w naszej miejscowości. Mieliśmy okazję na własne oczy przekonać się, jakie zmiany zachodzą w przyrodzie wraz z nadejściem wiosny. Wśród kwiatów na klombach rozpoznaliśmy krokusy, hiacynty a nawet fiołki. Poczuliśmy jak pachną… Dotykaliśmy „pączki” na krzewach porzeczek. Obserwowaliśmy pracowite mrówki wśród grządek.

Właścicielka działki barwnie opowiedziała nam o pracach porządkowych i pierwszych zasiewach. Mogliśmy praktycznie spróbować na czym polega praca w ogródku – wytyczanie ścieżek, formowanie grządek i ich grabienie, kopanie ziemi. Zmęczeni – odpoczęliśmy na ławeczce przy altanie. Towarzyszył nam świergot ptaków które znamy: skowronek, wróbli, srok. Okazało się, że całą zimę pośród tuj spał jeż. Właścicielka działki pokazała nam jego legowisko. Zapewniła nas, że dbała o zwierzątko, które wraz z pierwszymi promieniami słońca udało się do pobliskiego lasu… Zielona trawa zachęcała do odpoczynku, ale czas było wracać do przedszkola. Znaleźliśmy Panią Wiosnę! Dobrze, że jest już z nami.

 Dzieci z grupy Biedronek

Julita Sobczyk