BEZPIECZNA SZKOŁA – BEZPIECZNY UCZEŃ

Dnia  4 marca dzieci z Biedruskiego przedszkola odwiedzili strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z Bolechowa. Przyjazd strażaków zorganizował tata Dominiki – pan Sławomir Tabat, któremu pragniemy serdecznie podziękować.  Spotkanie zostało zorganizowane w ramach realizacji programu  BEZPIECZNA SZKOŁA – BEZPIECZNY UCZEŃ.

W trakcie spotkania dzieci poznały specyfikę pracy strażaków oraz dowiedziały się w jakich sprawach i w jaki sposób można zwrócić się o pomoc do straży pożarnej.

Największym zainteresowaniem  cieszył się wóz strażacki, którego przyjazd budził wiele emocji wśród dzieci. Przedszkolaki  miały możliwość zobaczenia z bliska ubioru  i sprzętu z jakiego strażacy  korzystają w swojej pracy.  Ponadto same mogły wcielić się w rolę strażaków zasiadając w wozie strażackim, przymierzając  hełm oraz „gasząc pożar”.

Spotkanie ze strażakami na pewno na długo zostanie w naszej pamięci .Tym bardziej, że wielu chłopców stwierdziło, że oni również pragną zostać strażakami – kto wie, może za kilkanaście lat ponownie odwiedzą mury naszego przedszkola, opowiadając kolejnym pokoleniom przedszkolaków o zawodzie strażaka.