Zgodnie z zapowiedzią w dniu 18.09.2018 dzieci z świetlicy szkolnej z pełnym zaangażowaniem sprzątały świat.
Zapełniliśmy śmieciami 4 duże worki.
Izabela Minge, Magdalena Aniołek i Marzena Bartoszewicz.
Zabawa z niemieckim trwa.Poznajemy podstawowe zwroty i słówka z j.niemieckiego z krokodylem Schnappi i smokiem Theo.

Zajęcia plastyczne w świetlicy 

Liść- origami modułowe 18.09.2018
Origami- sowy 17.09.2018
Słoneczniki 21.09.2018
 Podwodny świat-20.09.2018
Koło plastyczne: Jesienne drzewo metoda stempla 24.09.2018 klasa IB i IIB

KOMUNIKAT

1 października w godzinach 13:30-14:00 zaprosiliśmy do naszej świetlicy szkolnej panią Barbarę Stachowiak
redaktor Gazety Sucholeskiej.
Celem spotkania jest przybliżenie dzieciom na czym polega praca w gazecie
oraz promocję świetlicy szkolnej w nowym miejscu.
W tym dniu nie odbędą się zajęcia z języka niemieckiego.

KOMUNIKAT

2 października w godzinach 11:00-12:00 w świetlicy szkolnej
będziemy obchodzić Dzień Chłopaka.
Zapraszamy wszystkich chłopców zapisanych do świetlicy szkolnej
czeka na Was wiele ciekawych konkurencji, dobra zabawa i coś słodkiego.

Udostępniamy informację na temat karty PEKA

Szanowni Państwo,
w związku z sygnałami, które docierają do Urzędu w sprawie terminu oczekiwania na karty PEKA i co się z tym wiąże problemami ze złożeniem wniosków o bezpłatne przejazdy uczniów, informujemy, że wydłużamy termin złożenia wniosków do 30 września 2018 r.
Przypominamy, że w celu aktywacji bezpłatnego biletu okresowego konieczne jest złożenie w placówce oświatowej, do której uczęszcza Uczeń:
  1. wniosku z oświadczeniem rodziców/ prawnych opiekunów o aktywację biletu (WNIOSEK I OŚWIADCZENIE w ZAŁĄCZNIKU),
  2. Imiennej karty PEKA, której posiadaczem jest uczeń. Prosimy o aktywację karty PEKA Junior i PEKA w celu złożenia wniosku z kartą do 30 września 2018 r.
Uczniowie, którzy jeszcze nie mają karty PEKA, muszą ją wyrobić we własnym zakresie.
Na wypadek gdyby komuś nie udało się aktywować lub wyrobić karty PEKA do tej daty
wnioski będą przyjmowane wraz z potwierdzeniem złożenia wniosku o aktywację w Zarządzie Transportu Miejskiego w Poznaniu.
Jednocześnie informujemy, że w październiku br. planowana jest zmiana Uchwały Rady Gminy Suchy Las w taki sposób, by mieszkańcy Gminy Suchy Las (uczniowie klas 1-8 Szkoły Podstawowej i 3 klas gimnazjalnych) uczęszczający do szkół w Poznaniu, od II semestru roku szkolnego 2018/2019 również mogli korzystać z bezpłatnego transportu zbiorowego na terenie gm. Suchy Las (w strefach B+C).
Hanna Skwarek
Podinspektor
wniosek oświadzczenie

Konkurs plastyczny „Moja rodzina i ja”

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu „Moja rodzina i ja”
edycja 2018 którego celem jest  zwrócenie uwagi
na rolę rodziny i bliskich relacji w życiu dziecka.

Organizatorem Konkursu jest Wojewoda Wielkopolski.

Prace konkursowe w formacie A3 mogą być wykonane
w dowolnej technice przez uczestników do 15 lat.
Każda praca musi być opatrzoną metryczką
zawierającą dane ucznia (imię, nazwisko, wiek ucznia,
adres korespondencyjny rodziców, mail rodziców).

Prace wraz z metryczką proszę przekazywać p. Joannie Godawie
do 20 września. Informacja o przeprowadzonym Konkursie
(także fotograficzna) zostanie zamieszczona na stronie internetowej
Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.
Zwycięskie prace zostaną nagrodzone równorzędnymi nagrodami,
wystawione w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu,
znajdą się one również w kalendarzu na rok 2019.

KONKURS PLASTYCZNY!!!

Zapraszamy do udziału w konkursie na projekt znaczka pocztowego,
którego tematem jest

„100 rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego”.

W projekcie można wykorzystać przedmioty, miejsca
lub osoby związane z tym wydarzeniem.

Każdy uczeń może zgłosić dwie prace formacie A4 wykonane dowolną techniką
(bez użycia materiałów brudzących lub sypkich).
Prace muszą być podpisane (imię, nazwisko, klasa),
przekazać można je pani J.Godawie lub p. M. Andrzejczak.
Konkurs trwa do 02 października 2018.

Zapraszamy!!!!

KONKURS!!!!

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym, którego tematem jest:

LOGO SZKOŁY

Praca może powinna być wykonana dowolną techniką w formacie A4.
Ma ona nawiązywać do wizerunku i tradycji naszej szkoły.
Bardzo ważna jest staranność i estetyka pracy,
ponieważ zwycięskie logo będzie umieszczone
na szkolnej stronie Facebook.
W przypadku braku akceptacji logo
komisja konkursowa może ogłosić powtórzenie konkursu.

Podpisane prace należy przekazać p. Joannie Godawie do 24 września 2018.

Zapraszamy!!!!

Osiagnięcia uczniów w roku szkolnym 2017 / 2018

 

 lp. Imię i nazwisko Klasa Osiągnięcie Nauczyciel
1 Antonina Łopka

IV a

Nagroda za mistrzowską grę aktorską
w XVIII Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Robakowie
Jolanta Jedynak
Gabriela Łopka VI Nagroda za mistrzowską grę aktorską w XVIII Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Robakowie
Emilia Tomikowska VI Wyróżnienie za znakomitą grę aktorską
w XVIII Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Robakowie
Grupa teatralna
„Sznur pereł”
IV-VII II miejsce ex aequo w XVIII Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Robakowie
2 Michał Kaczmarek II gim. Wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim „W jesieni tyle skrzypiec” w Suchym Lesie Jolanta Jedynak
3

 

Emilia Tatrowska VII b Wyróżnienie w Konkursie Piosenki Międzynarodowej w Chludowie Małgorzata Andrzejczak

Magdalena Aniołek

4 Adrianna Haliniak I b III miejsce w XVII Konkursie Recytatorskim „W jesieni tyle skrzypiec..” Aldona Pytlak
5 Adam Maciej Suszek

Gabriela Łopka

V b

VI

Wyróżnienie w gminnym Konkursie Recytatorskim „ Wiosenne przebudzenie” Monika Kowalska

Magdalena Janiszewska

6 Lena Głogowska IV b I miejsce w Konkursie Fotograficznym Krajobrazy i Przyroda Wielkopolski
7 Weronika Hedrych III G II  miejsce w Konkursie Fotograficznym Krajobrazy i Przyroda Wielkopolski
8 Alina Kłódczyńska III a Wyróżnienie w Konkursie
Matematycznym Kangur
Longina Norkiewicz
9 Agata Rorot III G II miejsce w międzyszkolnym konkursie chemicznym Chemiczny Ekspert Bogumiła Machalska
10 Wojciech Godawa
Krzysztof  Pytlak
Hubert Jackowski
Konrad Jackowski
Igor Łontka
Tymoteusz Olszewski
Igor Kurasiak
Adrian Skubiszyński
Kacper Wierzbicki
Jakub Jaskuła
Nikodem Jóźwiak
Filip Kirstajn
VI
VI
VI
VI
VI
VI
VI
V b
V a
V a
V a
V a
Półfinał Powiatu Poznańskiego
w piłce ręcznej
 Waldemar Kamiński

 

KONKURS      CHEMICZNY

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w międzyszkolnym etapie konkursu chemicznego  Chemiczny Ekspert .Konkurs odbył się 8 czerwca 2018 w Zespole Szkół im.  o M. Żelazka. W konkursie wzięło udział 26 uczniów – 16 z klas VII i 10 z klas II i III gimnazjum ze szkół Gminy Suchy Las.

Serdecznie gratulujemy Agacie Rorot –  uczennicy z klasy III Gimnazjum, która w kategorii klas gimnazjalnych zdobyła II miejsce.

 

                                                                                Machalska Bogumiła

UWAGA UCZNIOWIE! UWAGA RODZICE!

Zwrot książek do biblioteki szkolnej do 11 czerwca

Zwrot podręczników we wtorek 12 czerwca.