IV MIEJSCE W FINALE WOJEWÓDZKIM TURNIEJU TYMBARKU

KOLEJNY DUŻY SUKCES PIŁKAREK FC STRZELCY BIEDRUSKO

Zawodniczki naszej szkoły reprezentujące klub piłkarski FC Strzelcy Biedrusko osiągnęły życiowy sukces. W finale wojewódzkim turnieju o Puchar Tymbarku, który odbył się 11 kwietnia w Kaliszu, podopieczne Waldemara Kamińskiego wywalczyły IV miejsce.

Po ciężkiej 3-godzinnej podróży nasze dziewczyny musiały szybko zabrać się do pracy . W pierwszym meczu w grupie pokonały Orła Lipno 4 : 0, w drugim zremisowały 2 : 2 z Wólką Czepową a w ostatnim wygrały z Medykiem Konin 5 : 0. Niestety rywalki z Wólki strzeliły swoim przeciwniczkom więcej bramek i zajęliśmy 2 miejsce w grupie. Do półfinałów awansowały zwyciężczynie z trzech grup i najlepszy zespół z drugiego miejsca. Po nerwowym oczekiwaniu na wyniki z pozostałych grup okazało się, że dzielnie dziewczyny z Biedruska uzyskały awans do dalszych gier. W półfinale nasze piłkarki przegrały wyraźnie z póżniejszym triumfatorem turnieju GSS Grodzisk. W meczu o 3 miejsce zmęczone Biedruszczanki uległy 1 : 3 Szkółce FOX z Wrześni.

Reasumując dziewczęta z FC Strzelcy Biedrusko bardzo dobrze reprezentowały naszą szkołę w rozgrywkach wojewódzkich. IV miejsce w Wielkopolsce jest ich życiowym sukcesem. Mam nadzieję, że to osiągnięcie zmotywuje je do dalszej pracy i zachęci inne uczennice do udziału w treningach, na które zapraszam w poniedziałki o godzinie 16.15.

Przedstawiam autorki tego wspaniałego wyniku: Nina Burzyńska, Natalia Grembecka, Alina Kłódczyńska, Pola Mączkowska, Emilia Reich, Patrycja Skałecka, Zuzanna Szaj, Weronika Walżyńska i Karolina Zwolińska.

            Waldemar Kamiński