Ratujemy i Uczymy Ratować

W naszej szkole realizowany jest program edukacyjny pod patronatem Fundacji WOŚP „Ratujemy i Uczymy Ratować”. W trakcie realizacji programu dzieci poznają zagadnienia związane z zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

16 października to „Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca”. Fundacja WOŚP ogłosiła tego dnia Akcję Bicia Rekordu Polski w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób.

Tego dnia od godziny 12.00 do 12.30 uczniowie naszej szkoły bili rekord Polski w prowadzeniu RKO. Do dyspozycji mieliśmy 3 fantomy. W akcji tej uczestniczyły chętne dzieci z klas 5b, 6a i 6b, przeszkolone wcześniej z zakresu udzielania pierwszej pomocy z włączeniem resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy świadomie i z pełną odpowiedzialnością sprostali zadaniu, które wymagało ogromnego wysiłku.

Organizatorzy Szkolnej Akcji Bicia Rekordu Polski Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej
Izabela Minge i Agnieszka Drabikowska-Śrama