Kolejny kiermasz świąteczny już za nami

09 grudnia 2017r. po raz kolejny zorganizowany został w Zespole Szkół im. 7PSKWlkp. w Biedrusku kiermasz świąteczny. Inicjatorem tej imprezy była Rada Rodziców z przewodniczącą panią Joanną Dachniewską oraz zastępcą panią Joanną Romańską-Kłódczyńską na czele.

Impreza rozpoczęła się o godz. 10.00. W sali gimnastycznej i pobliskich pomieszczeniach rozstawione zostały stoiska przygotowane przez rodziców, uczniów i nauczycieli. Wśród nich znajdowały się rękodzieła wykonane na zajęciach lekcyjnych  przez uczniów poszczególnych klas oraz takie, które przygotowały osoby przybyłe na kiermasz. Były więc m.in. choinki wykonane z różnych materiałów, świeczniki, zawieszki, bombki, stroiki, sianko, kartki świąteczne, a także bransoletki, kolczyki, szydełkowe maskotki  czy wieńce adwentowe. Trudno spamiętać wszystkie dekoracje, które tego dnia można było nabyć. Prócz gotowych rękodzieł można było też samodzielnie wykonać decoupage pod okiem pana Pawła Godawy lub biżuterię podczas warsztatów prowadzonych przez panią Izabelę Minge.

Nie zabrakło też stoiska z książkami, które zgromadzone zostały w ramach akcji „Uwolnić książkę”. Tego typu inicjatywy cieszą się coraz większą popularnością, co dało się zauważyć podczas kiermaszu.

Sercem imprezy była duża scena, na której, w świątecznej scenerii, prezentowały się grupy taneczne i wokalne z Biedruska. Podziwiać można było występy grup baletowych prowadzonych przez panią L. Zwolińską, pokaz szkoły tańca pani Moniki Pyś oraz zespołu ludowego „Biedruszczanie” prowadzonego przez panią Katarzynę Sztylkę. Wszyscy chętni mogli na scenie zaśpiewać kolędy lub pastorałki, z czego niektórzy bardzo skwapliwie skorzystali. Muzyką i słowem  zagrzewał wszystkich  pan Zygmunt  Urbaniak.

Na kiermaszu obecni byli też strażacy, którzy ostrzegali przed zagrożeniem, jakim jest cichy zabójca – czad, a także uczyli, jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Podczas kiermaszu trwała prezentomania z finałowym losowaniem na zakończenie imprezy, a wszyscy głodni i spragnieni mogli posilić się barszczykiem z pierożkami lub pysznymi ciastami przygotowanymi przez rodziców i serwowanymi wraz z kawą lub herbatą w „Kawiarence pod gwiazdami”. Nie zabrakło też św. Mikołaja, który krążył wśród dzieci, częstował  słodyczami,  a także pozował do zdjęć.

Kolejny kiermasz świąteczny za nami. Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, dzięki którym udało się go zorganizować, uczniom, którzy z ogromnym zaangażowaniem w nim uczestniczyli, a przede wszystkim Rodzicom za inicjatywę i realizację.

Katarzyna Wlazło