Teatralne święto

Poniedziałkowe popołudnie 12 czerwca w Zespole Szkół im. 7 PSK Wlkp. w Biedrusku stało się świętem dla miłośników teatru. Licznie przybyli rodzice, dziadkowie, nauczyciele i absolwenci – członkowie poprzednich zespołów teatralnych, by obchodzić jedenasty już Dzień Teatru w naszej szkole.

Na początek widzowie mogli podziwiać dzieci z klasy III b, które pod kierunkiem swojej wychowawczyni, pani Aldony Pytlak, zaprezentowały wyreżyserowany przez nią spektakl pt. „W biedruskowej smoczej jamie”, oparty o tekst Wandy Chotomskiej „Legenda o smoku ze smoczej jamy”. Najmłodsi wykonawcy zachwycili publiczność swoją spontanicznością, zupełnym brakiem tremy, swobodą poruszania się po scenie. Na szczególne brawa zasłużyła Ola Orłowicz jako Babunia i Hubert Dachniewski, genialnie wcielający się w rolę Smoka, smakosza pikantnych marchewek. Atrakcyjność przedstawienia zwiększały piosenki, śpiewane przez dzieci przy akompaniamencie jednego z tatusiów, wielobarwny zamek, stawiany na scenie podczas przedstawienia, a także świetnie dobrane kostiumy.

Przed kolejnym spektaklem widzowie mogli posłuchać pięknego koncertu na flażoletach w wykonaniu dziewcząt z klasy I gimnazjum, przygotowanych przez panią Małgorzatę Andrzejczak.

W drugim przedstawieniu zaprezentowali się gimnazjaliści. Była to sztuka pt. „Harry Potter i grota salahara”. Scena została podzielona na dwie części: z lewej strony znajdowały się wnętrza szkoły w Hogwarcie, z prawej – Ministerstwo Magii; pojawił się także Zakazany Las. Młodzi aktorzy zauroczyli publiczność doskonałą grą i wyczuciem sceny. Szczególnie zwracali uwagę: Julia Bułakowska, która brawurowo zagrała Rose Granger-Weasley (córkę Hermiony i Rona), Maja Szymańska (Draco Malfoy), Zosia Frąckowiak (jego syn Scorpius), Oliwia Rafalska (Albus Potter), Zuzia Dybek (Hermiona) Krzesimir Borsuk, odtwórca Harry’ego Pottera i Jurek Tomczak w podwójnej roli Rona i Neville’a.

 Po udanych występach głos zabrała pani Dyrektor, która podziękowała i pogratulowała młodym aktorom i ich rodzicom.

Jolanta Jedynak