14 PAŹDZIERNIKA

14 października, w piątkowe przedpołudnie miało miejsce ważne wydarzenie – ślubowanie klasy pierwszej. Odśpiewanie hymnu szkoły rozpoczęło uroczystość. Następnie dzieci wypowiedziały słowa ślubowania, po których pani dyrektor Grażyna Matysiak pasowała ich na uczniów poprzez dotknięcie „magicznym piórem”. Ważnym momentem było złożenie symbolicznego podpisu w formie odcisku palca pod tekstem ślubowania. Po zakończeniu części oficjalnej dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny, podczas którego recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Następnie zostały obdarowane różnymi upominkami, między innymi od Rady Rodziców i swoich starszych kolegów drugoklasistów. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem, który przygotowali rodzice.

Z radością witamy pierwszoklasistów w naszej szkole, życzymy im wielu sukcesów, a także życzliwych kolegów i koleżanek.

Jednak nie był to koniec atrakcji tamtego dnia. Jakiś czas później klasa II gimnazjum w ramach życzeń dla nauczycieli, zagrali dla nich świetny koncert, którym wszystkim przypadł do gustu. Nauczyciele w swoje święto mogli odpocząć od codziennego zgiełku i od sprawdzania zadań domowych oraz nacieszyć się spokojem z dala od uczniów, których muszą widywać tak często:)

Oliwia