Otrzęsiny klasy I gimnazjum

Otrzęsiny klasy I gimnazjum odbyły się 12 października, przeprowadziła je najstarsza klasa naszej szkoły. Uczniowie klasy I prezentowali stroje szkolne: galowy, sportowy, dyskotekowy i codzienny. Później podzielili się na dwie grupy: sportowców i intelektualistów. Sportowcy musieli pokonać tor przeszkód w jak najkrótszym czasie, zmagali się ze slalomem między pachołkami, rzutem do celu i strzałem do bramki. Intelektualiści odpowiadali na pytania dotyczące szkoły, np. ile sal lekcyjnych jest w naszej szkole, jaki jest dokładny adres szkoły, które panie nauczycielki mają na imię Małgorzata, ile komputerów jest w sali informatycznej. Brak wiedzy lub wolne pokonanie toru przeszkód skutkowało zjedzeniem kawałka cytryny lub wypiciem mleka z czosnkiem na wzmocnienie. Na zakończenie uczniowie klasy I złożyli przyrzeczenie. Ich wysiłki zostały nagrodzone słodkim wafelkiem.

Bogdana Sulińska