1 czerwca w Zespole Szkół im. 7 Pułku Strzelców Konnych Wielkopolskich

1 czerwca to data znana wszystkim dzieciom. Nic w tym dziwnego – w końcu to ich Święto. Młodzi lubią się tego dnia bawić, szaleć i oderwać od codzienności. Zatem co takiego robili w tym dniu uczniowie Zespołu Szkół w Biedrusku?
Zaczęliśmy od obchodów Święta Patrona Szkoły – wysłuchaliśmy wspomnień o osiągnięciach i zasługach 7 Pułku Strzelców Konnych Wielkopolskich, uczciliśmy minutą ciszy czyny żołnierzy i Ich bohaterską śmierć w czasie wojny, następnie delegacja uczniów udała się pod pomnik, by złożyć kwiaty i zapalić znicz. Po odśpiewaniu hymnu państwowego, hymnu szkoły oraz wysłuchaniu od Pani dyrektor życzeń z okazji Dnia Dziecka, przeszliśmy do tego, co bardziej zainteresowało uczniów, szczególnie tych młodszych.
Uczniowie naszej szkoły postanowili zaprezentować tego dnia swoje zdolności, więc – już drugi raz w historii naszej szkoły – odbył się Pokaz Talentów. Zaczęły najmłodsze klasy – tu najwięcej było wokalistów oraz tancerzy. W klasach starszych natomiast dominowały recytacje wierszy oraz śpiewania m. in. w grupie przy akompaniamencie gitary i perkusji. Oprócz tego można było się pochwalić swoimi osiągnięciami plastycznymi – zorganizowana została wystawa, na której można było zobaczyć najróżniejsze rysunki, szkice, obrazy i wiele innych ciekawych prac, wykonanych przez naszych uzdolnionych kolegów.
Po trzech godzinach spędzonych na sali gimnastycznej uczniowie niechętnie wracali do klas na lekcje. Myślę, że taka inicjatywa podobała im się, o czym świadczy duża liczba osób występujących przed publicznością. Gratulujemy odwagi i życzymy wytrwałości w rozwijaniu swoich talentów.

Oliwia Rafalska
uczennica klasy II gimnazjum