Wiosenne Przebudzenie

W piątek 15 kwietnia, w Murowanej Goślinie odbył się XVII finał Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Wiosenne Przebudzenie”. Do tegorocznego finału zakwalifikowali się uczniowie z siedmiu gmin.

Miło nam ogłosić, że uczennice reprezentujące naszą szkołę zdobyły w tej rywalizacji bardzo wysokie miejsca. Urszula Zawadzka z III klasy gimnazjum, recytująca wiersz Dialog z pluskwą Ludwika Jerzego Kerna i fragment prozy Sławomira Mrożka Cierpienia młodego Wertera, zajęła I miejsce wśród uczniów gimnazjum. Z kolei jej młodsza siostra – uczennica klasy VI, zdobyła w swojej grupie III miejsce. Karolina Zawadzka zaprezentowała utwór  L. J. Kerna pod tytułem W sercu prawdziwego mężczyzny.

Dziewczynom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów (nie tylko recytatorskich!) na kolejnych etapach edukacji.

Magdalena Janiszewska