Maratony już za nami

Jako pierwszy, 2 lutego, odbył się maraton humanistyczny, który połączony był tematycznie z obchodami 1050. rocznicy chrztu Polski i projektem realizowanym  przez uczniów naszej szkoły. Autorkami zadań były panie: Małgorzata Andrzejczak, Magdalena Janiszewska, Bogdana Sulińska, Izabela Minge. Opiekę nad uczniami sprawowała również p. Katarzyna Wlazło i Agnieszka Drabikowska-Śrama. Wymagania wobec uczestników były różnorodne i polegały na wykazaniu się inwencją twórczą. Zadaniem  uczniów było  m.in. napisanie opowiadania, zaśpiewanie Bogurodzicy, stworzenie sobie własnej broszki lub sakiewki oraz  odtańczenie tańca średniowiecznego. Uczestnicy musieli się wykazać niemałą wiedzą z zakresu języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie, historii i muzyki.

I miejsce zajęła Oliwia Rafalska (kl. II gim), II – Zofia Frąckowiak (kl. II gim) i Ula Zawadzka (kl. III gim), III – Aleksandra Michalczyk (kl. III gim.).

22 lutego uczniowie gimnazjum postanowili nie marnować czasu tylko wytężyć swoje szare komórki na maratonie matematyczno-przyrodniczym. Maraton przygotowały panie: Grażyna Matysiak, Bogumiła Machalska, Bogdana Sulińska, Hanna Bielawska, Anna Robakiewicz-Chojnowska, Agnieszka Drabikowska-Śrama i Marzena Szymańska. Pani dyrektor Grażyna Matysiak uroczyście powitała wszystkich uczestników i rozpoczęły się następujące konkurencje: rachunek pamięciowy, ciekawe testy chemiczne, problemy matematyczne, rozrywka z geografii, miks zadań, głowołamacze, czytaj biologię ze zrozumieniem, świat geografii i zgadywanka nasz świat. Uczniowie pracowali w grupach, w parach lub indywidualnie. Rywalizacja była bardzo zacięta.

I miejsce zajęła Aleksandra Michalczyk (kl. III gim), II – Urszula Zawadzka (kl. III gim), III – Oliwia Rafalska (kl. II gim).

Pomimo czterech godzin spędzonych na sprawdzaniu swojej wiedzy nikt nie uważa tego czasu za zmarnowany. W doborowym towarzystwie można  liczyć i zadania z MATEMATYKI!

Z kolei dzień później wszyscy uczniowie, którzy lubią się uczyć obcych języków spotkali się z językowcami naszej szkoły tj. p. Magdaleną Aniołek, p. Joanną Godawą i p. Magdaleną Matuszak. Na uczestników czekały zadania sprawdzające znajomość słówek danego języka, polegające na rozwiązywaniu krzyżówek oraz pracy z tekstem.

I miejsce z języka angielskiego zdobyły Michalina Rosik (kl. IIgim) i Aleksandra Michalczyk (kl. III gim), II – Jakub Pedrycz (kl. I gim), III – Oliwia Rafalska  (kl. II gim)

W konkurencjach z języka niemieckiego I miejsce zajęła Zofia Frąckowiak (kl. II gim), II – Oliwia Rafalska (kl. II gim), III – Jakub Pedrycz (kl. I gim).

Pomimo ciężkiej i wytężonej pracy naszych umysłów podczas wszystkich maratonów nikt nie padł z wycieńczenia :), gdyż w przerwach mieliśmy zapewniony słodki poczęstunek, który przygotowała dla nas Rada Rodziców.

Urszula Zawadzka
Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego