Gminny Konkurs Recytatorski : „NASZA ZIMA”

Gdy za oknem prószył jeszcze śnieg, a pierwsze przebiśniegi już się pokazały, nadszedł czas, by uczcić piękno polskiej zimy, powspominać ją i poprosić, by już odeszła i ustąpiła miejsca wiośnie, na którą tak czekamy.  25 lutego uczniowie klas I-III szkół podstawowych spotkali się w Zespole Szkół im. 7 Pułku Strzelców Konnych Wielkopolskich na Gminnym Konkursie Recytatorskim „ Nasza Zima”.

Na nasze zaproszenie odpowiedziała niestety tylko jedna z zaproszonych szkół – Szkoła Podstawowa Prywatna w Biedrusku, za co serdecznie dziękujemy. W konkursie brało udział łącznie jedenaścioro dzieci. Z uwagi na małą liczbę uczestników Komisja oceniająca zdecydowała, by nagrodzić wszystkich uczestników. I tak w kategorii klas pierwszych pierwsze miejsce zdobyła Hania Hajdasz ze szkoły prywatnej, recytująca wiersz Wandy Chotomskiej pt.  Dziesięć bałwanków, miejsce drugie zdobyła Maja Musiela wierszem Aleksandra Rynkiewicza pt. Zima Zimie nierówna. Miejsce trzecie  zajęły dwie uczennice: Weronika Walżyńska, recytująca wiersz Danuty Wawiłow pt. Księżycowy kożuszek i Natalka Grembecka, która zaprezentowała wiersz Anety Doroz pt. Śnieg.

W klasach drugich za najlepszego uznano Adama Pawlaka, przedstawiciela szkoły prywatnej recytującego wiersz pt: Dyzio autorstwa Pani Anety Kołat (swojej nauczycielki), miejsce drugie zajęła Antosia Łopka wierszykiem Witolda Wieszczaka pt. Wesołych Świąt, a miejsca trzecie  przypadły uczennicom naszej szkoły: Martynie Narożnowskiej deklamującej wiersz Gdzie ten luty?  i Hubertowi Dachniewskiemu za recytację wiersza Bogusława Szuta pt. Bałwan.

W klasach trzecich miejsce pierwsze zajął uczeń naszej szkoły – Adam Suszek, prezentując wiersz Marzenie jeża, który stworzył wraz ze swoim tatą Tomaszem, miejsce drugie zajęła Alicja Mielcarska wierszem Kamili Bednarek pt. Zima, a miejsce trzecie zdobyła Julka Ząbek z naszej szkoły deklamująca utwór Wandy Chotomskiej pt. Śnieg.

Dla niektórych z uczestników był to pierwszy występ przed tak szeroką publicznością. Popisy artystyczne podziwiali rodzice, dziadkowie, nauczyciele. W komisji oceniającej zasiadły: p. Dyrektor Grażyna Matysiak, która nie szczędziła ciepłych słów pod adresem wszystkich uczestników, p. Aneta Kołat – nauczycielka szkoły prywatnej i p. Magda Janiszewska – polonistka z naszej szkoły. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone dyplomami i upominkami. Za ufundowanie nagród składamy serdeczne podziękowanie Radzie Rodziców naszej szkoły. Mamy ogromną nadzieję, że za rok, również o tej porze, spotkamy się już w nieco szerszym gronie. Już teraz zapraszamy wszystkie szkoły z naszej gminy.

Marzena Bartoszewicz