W karnawale piękne bale

„Jest karnawał, w karnawale wszyscy urządzają bale. To tradycja bardzo stara – strojów pięknych, co niemiara! Dziś na moje rozkazanie niech się miły nastrój stanie. Niech w zabawie, no i w tańcu splotą się ręce przebierańców. Bawmy się więc wesoło, niechaj wszystkie pary wirują wkoło.”

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla uczniów klas I-III to wydarzenie niezwykłe, często wyczekiwane przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

Tak też było u nas. Dzieci z naszej szkoły 14 stycznia 2016 roku bawiły się na takim właśnie balu. Tego dnia już od rana w placówce pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Rozpoznać maluchy było bardzo trudno.

Muzyka porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka, kaczuch oraz przebojów znanych dzieciom, a wodzireje zachęcali wszystkich do wesołej zabawy. Dzieci świetnie się bawiły, uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w konkursach i pląsach. Po udanej zabawie uczniowie posilili się kanapką, mandarynką i napili soczku. Impreza sprzyjała spędzeniu czasu w miłej i przyjaznej atmosferze.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Aldona Pytlak