Z życia Szkoły Podstawowej

Uczniowie naszej szkoły mają możliwość realizowania swoich pasji, zainteresowań i rozwijania lub odkrywania nowych umiejętności. Zajęcia sportowe, plastyczno-techniczne, a także muzyczne cieszą się dużym zainteresowaniem.

Najmłodsi odnoszą swoje pierwsze sukcesy w dyscyplinach sportowych. Dzieci trenują karate pod okiem trenera Przemysława Glabiszewskiego. Na zawodach zajmują czołowe miejsca i wracają do nas z medalami.

W Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego Szkół w Karate Igor Skrzeczyński (Ia) zajął I miejsce w KIHON i III miejsce w KATA, Bolesław Skrzeczyński (II b) zdobył I miejsce w KIHON i otrzymał brązowy medal za tor przeszkód, Igor Gadaliński (IIa) zdobył brąz w kata, Kamil Pietrzak (Ia) zajął II miejsce w KIHON. W X Swarzędzkich Mistrzostwach Karate o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz Kamil był liderem.

Koncerty muzyczne odbywające się w szkole pobudzają muzyczną wrażliwość dzieci i zachęcają do muzykowania na co dzień. Antosia Łopka z klasy IIa zajęła III miejsce w Konkursie Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej. Gratulacje !!!

Dzieci zaangażowały się w przygotowania do Kiermaszu Świątecznego zorganizowanego przez rodziców, a także licznie wzięły udział w szkolnym konkursie na najpiękniejszego anioła i przygotowały przepiękne prace. Nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy.  Uczniowie zadbali również o klimat świąteczny w szkole i na zajęciach plastycznych przygotowały dekoracje wprawiające wszystkich w Bożo Narodzeniowy nastrój.

Zaangażowanie najmłodszych uczniów na zajęciach szkolnych jest ogromne i dzięki temu powstają tak niezwykłe prace, jak zwierzaki-cudaki z warzyw, czy sympatyczne stworki-potworki maskujące twarze dzieci, a wiedza o własnym kraju skłania do przygotowania wspaniałych kolorowych map Polski.

Wszyscy chętnie wyjeżdżamy na wycieczki szkolne. Ta ostatnia, związana ze zbliżającymi się świętami, odbyła się do FABRYKI BOMBEK. Dzieci przywiozły bombki własnoręcznie malowane i dały je w prezencie swoim bliskim.

Oto kilka „chwil” z życia szkoły, z których dzieci czerpią wiele radości.

Longina Norkiewicz