W jesieni tyle skrzypiec

        Dnia 17.11.2015 Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Suchym Lesie, już szesnasty raz zaprosiło dzieci ze wszystkich szkół podstawowych i gimnazjalnych w naszej gminie na Konkurs Recytatorski pt. „W jesieni tyle skrzypiec…”. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro dzieci, które wcześniej wygrały szkolny etap konkursu recytatorskiego. Były to: Antonina Łopka, Julia Sajur, Adam Suszek, Maciej Michalczyk i Oliwia Kłódczyńska. W czasie trwania konkursu za oknami panował półmrok i jesienna, deszczowa aura, a na scenie serca widzów i szanownego jury rozgrzewały wiersze takich sławnych polskich poetów, jak: Jan Brzechwa, Ludwik Jerzy Kern, Julian Tuwim. Gimnazjalna młodzież zaprezentowała między innymi prozę Stanisława Mrożka czy Wisławy Szymborskiej. Wszystkie dzieci recytowały wybrane przez siebie utwory na bardzo wysokim poziomie. Jedno z miejsc na podium zdobył nasz uczeń Maciej Michalczyk z klasy Va, recytując wiersz Agnieszki Frączek pt. „Grzebień”, którym to wywalczył trzecie miejsce w kategorii klas IV-VI. Serdecznie gratulujemy. Nie tylko Maciejowi, ale wszystkim pozostałym dzieciom, które reprezentowały naszą szkołę, gratulujemy i serdecznie dziękujemy.

                                                                                                                                          Marzena Bartoszewicz