Pierwszy dzwonek

Nadszedł 1 dzień września. Dla najmłodszych uczniów naszej szkoły długo oczekiwany, dla starszych, oznaczający koniec wakacji, więc wywołujący smutek z powodu kończącego się lata.

W tym dniu uczniowie Zespołu Szkół w Biedrusku, aby rozpocząć nowy rok szkolny, spotkali się na sali gimnastycznej. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego, pani Bogdana Sulińska w bardzo poruszający sposób opowiadała o waleczność żołnierzy 7 Pułku Strzelców Konnych Wielkopolskich podczas II wojny światowej. Ich pamięć wszyscy zebrani uczcili minutą ciszy a delegacja uczniów z klasy III gimnazjum udała się pod pomnik naszego Patrona, aby złożyć wieniec i zapalić znicz.

Po tej części uroczystości głos zabrała pani dyrektor Grażyna Matysiak, która przywitała przybyłych gości – wójta, pana Grzegorza Wojterę, członkinie Rady Rodziców, opiekunów dzieci i oczywiście tych, bez których żadna szkoła nie mogłaby istnieć, czyli uczniów. Przedstawiła nowych pracowników szkoły, wymieniła wychowawców poszczególnych klas i pozostałych nauczycieli. Pani dyrektor wyraziła zadowolenie z faktu, że wszyscy zebrani wyglądają na radosnych i wypoczętych. Później oddała głos Wójtowi Gminy, który w swoim przemówieniu zwrócił uwagę na to, że szkoła w Biedrusku ciągle się rozwija, co jest powodem do zadowolenia. Wszystkim zebranym życzył sukcesów i podkreślił, że ciężka praca, która czeka uczniów w nowym roku szkolnym, oprócz wysiłku przynosi również wielką satysfakcję.

Następnie odśpiewano hymn szkoły i uczniowie klasy I gimnazjum złożyli ślubowanie. Po tym wydarzeniu uczniowie udali się do swoich klas na spotkania z wychowawcami, podczas których poznali plan zajęć w nowym roku szkolnym oraz przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa obowiązujące w placówce.

Po południu dyrektor szkoły, delegacja nauczycieli wraz z młodzieżą i pocztem sztandarowym szkoły wzięli udział w gminnej uroczystości patriotycznej w Łagiewnikach. Złożono wiązankę kwiatów przed pomnikiem poległych.

Tym, którzy zaczęli naukę w naszej szkole życzymy, aby czuli się w niej jak w domu. By zawierali nowe przyjaźnie i pozwolili się poznać od jak najlepszej strony. Pozostałej braci uczniowskiej życzymy sukcesów i miłych chwil spędzonych w Zespole Szkół w Biedrusku.

Magdalena Janiszewska