DZIEŃ DZIECKA W SZKOLE W BIEDRUSKU

Mark Twain – amerykański pisarz powiedział, że odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu. Niewątpliwie wielką odwagą wykazali się uczniowie Zespołu Szkół im. 7 Pułku Strzelców Konnych Wielkopolskich w Biedrusku podczas obchodów Dnia Dziecka, które odbyły się 30 maja br. W tym dniu nasi podopieczni zaprezentowali, zarówno przed całą społecznością szkolną jak i swoimi bliskimi, nieznane niektórym talenty. Młodsi i starsi uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w – po raz pierwszy zorganizowanym na terenie szkoły – show Mam talent. Liczba chętnych, którzy zgłosili się do udziału przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Uczniowie samodzielnie przygotowywali się do występów w dziedzinie, w której czuli się najlepiej. W sobotni dzień, w murach szkoły nie zabrakło własnych interpretacji przeróżnych utworów muzycznych (wykonywanych nawet w języku japońskim i francuskim), recytacji współczesnej poezji, gry na instrumentach (keyboardzie, skrzypcach, flecie poprzecznym, gitarze elektrycznej) oraz tańca współczesnego i baletu. Dużym uznaniem cieszył się występ czworga uczniów prezentujących układanie kostek Rubika w różnych kształtach.

Na szkolnym korytarzu odbyła się wystawa prac plastycznych wykonanych w wielu technikach. W tym dniu można było także zakupić ręcznie robioną biżuterię, przyjrzeć się jak powstają bransoletki z rurek i skorzystać z możliwości pomalowania twarzy w różne wzory. Nie zabrakło także kolorowych balonów w kształcie zwierząt.

W jednej z sal lekcyjnych Klub HDK „Błękitna Kropelka” zorganizował 14 akcję poboru krwi pod hasłem „ W Dzień Dziecka bądź dorosły – oddaj krew!”.

Równolegle do działań artystycznych, na boisku szkolnym trwała zacięta rywalizacja w dwóch dyscyplinach sportowych. Klasy IV. i V. rozegrały turniej w dwa ognie a klasa VI. i gimnazjaliści rozegrali mecz w siatkówkę. Także najmłodsi mogli wziąć udział w różnych konkurencjach sportowych. Na boisku do koszykówki znajdowało się kilka stanowisk w obwodzie stacjonarnym, na których maluchy zaprezentowały umiejętność kozłowania, toczenia, przejścia równoważnego czy rzutu do celu. Po zakończeniu rywalizacji uczniowie mieli możliwość wybrania sobie prezentu-niespodzianki ufundowanego przez Radę Rodziców, która zadbała także o to, aby nie tylko buzie były zadowolone, ale też by pełne były brzuszki naszych uczniów. Dzieci i młodzież zostali ugoszczeni słodkim poczęstunkiem i grochówką, która była zwieńczeniem tego dnia.

Uczniowie, aby wystąpić na scenie musieli nie tylko mieć chęci, ale także musieli walczyć z własnymi słabościami, takimi jak strach czy wstyd przed występem publicznym. Wszyscy spisali się na medal. Gratuluję odwagi i szczerze podziwiam.

M. Janiszewska