WSPOMNIENIA Z FERII W 2015 ROKU W ZESPOLE SZKÓŁ W BIEDRUSKU

        Tegoroczne półkolonie zimowe miały na celu integrację uczniów z różnych klas podczas wypoczynku zimowego zorganizowanego w sposób kreatywny, zdrowy i bezpieczny .

        Uczestnicy, pod kierownictwem Anny Robakiewicz – Chojnowskiej, zostali podzieleni na trzy grupy, z których pierwszą o nazwie „Dzikie Koty” prowadziła pani Stefania Kwiatkowska, drugą – „Orły z Polski” opiekowała się pani Katarzyna Lis, natomiast trzecią pod nazwą „Czarodzieje” przejął pan Ryszard Żołnowski

        Opiekunowie zadbali o dostarczenie uczestnikom dużej dawki dobrego humoru, realizując ramowy plan:

  1. Twórczość w poniedziałki gwarantowała radość z tworzenia własnych oryginalnych prac w postaci „Zabawki z niczego”:
  2. Taneczne wtorki z pewnością rozwijały u dzieci poczucie rytmu, nawet na gazecie, a konkurs „taneczne worki” wyzwalał tajemniczą energię. Nie zabrakło też wystroju, charakteryzacji i egzotycznych rytmów, np. z okazji dnia indiańskiego
  3. W środy wyjazdowe, bezpieczni i widoczni uczestnicy półkolonii zwiedzali Stare ZOO, Palmiarnię, Stary Rynek, Kościół Farny i muzea.
  4. Kulinarne czwartki to: wdrażanie właściwych nawyków żywieniowych, przeżycie wspaniałej zabawy i fascynującej przygody kulinarnej. „Hell’s Kitchenpiekielna kuchnia w Biedrusku” zadbała o naukę dobrych manier przy stole i o higienę. Nie zabrakło „5 sposobów na ” – proste i ciekawe przepisy kulinarne, a warsztaty zdrowego żywienia pozwoliły na degustację zdrowych przekąsek i przygotowanie poczęstunku przy wspólnym stole.
  5. Uczestnicy podejmowali wyzwania w piątki,odkrywając swoje możliwości zarówno umysłowe, jak i sprawnościowe, a pobyt na basenie Atlantis i ruch na sali gimnastycznej pozwoliły zadbać o dobrą formę fizyczną.

         Na zakończenie uczestnicy półkolonii otrzymali pamiątkowe dyplomy, symboliczne pamiątkowe zdjęcie i gigantycznego lizaka.

Anna Robakiewicz -Chojnowska