Wiosennie  i świątecznie

            Tegoroczne wiosenno-świąteczne przygotowania rozpoczęły się już krótko po zakończeniu ferii. Podczas rekolekcji uczniowie wykonali piękne, kolorowe palmy. Natomiast 20 marca dzieci przyszły do szkoły przystrojone w motywy wiosenne: kwiaty, motyle, ptaki. Uczniowie klas „0”, Ib i II wykonali portrety Pani Wiosny z nowalijek. Najmłodsze dzieci zaprojektowały i wykonały strój dla Pani Wiosny, w którym zaprezentowała się jedna z uczennic.

W klasie Ia  uczniowie malowali gipsowe figurki wielkanocne. Pomysłodawczynią  tego była jedna z mam, pani Sylwia Narożnowska, która zaopatrzyła wszystkie dzieci w figurki, a następnie udzieliła krótkiego instruktażu, jak należy postępować  podczas malowania ozdób. Dzieci ochoczo przystąpiły do wykonywania gipsowych figurek, a efekt ich pracy mile zadziwił wszystkich.

Trzecioklasiści przygotowali wiosenne wianki.

Podsumowaniem świątecznych przygotowań było przedstawienie pt.: „Tradycje wielkanocne” w wykonaniu klasy Ib. Dzieci  w  barwnych, uroczystych, ludowych strojach  zaprezentowały polskie obyczaje. Omówiły symbolikę potraw i przypraw znajdujących się w koszyczku świątecznym. Zaproszeni goście w skupieniu obejrzeli występ. Mali aktorzy zostali nagrodzeni brawami za piękne wykonanie, dobrą znajomość ról oraz śpiew ludowych piosenek. W tym dniu w wielu klasach odbyły się śniadania wielkanocne. Stoły były bogato zastawione tradycyjnymi potrawami wielkanocnymi.

Aldona Pytlak

PALMY WIELKANOCNE

    W środę 3 marca uczniowie młodszych klas szkoły podstawowej spotkali się w szkole, aby podczas warsztatów plastycznych wykonać palmy wielkanocne. Każda klasa w swojej sali zgromadziła najpierw materiały przydatne do pracy, a potem zabrała się do wykonywania palm. Niektórzy wykonywali je po raz pierwszy, dlatego bardzo przydatna okazała się pomoc mam czy babć, które odpowiedziały na zaproszenie wychowawców.

        Warsztaty trwały około dwóch godzin, a efekt prac uczniowskich mile zaskoczył wszystkich. Po raz kolejny okazało się, że to co na początku wydaje się bardzo trudne lub niemożliwe, na końcu staje się proste i daje wiele radości.

Katarzyna Wlazło