ŻYCIE NA SPORTOWO

        „Żyj na sportowo” – to hasło towarzyszyło nam w ostatnich tygodniach. W tym czasie nasza szkoła – Gimnazjum w Z. S. im.7.P.S.K.Wlkp. przystąpiła do wielu turniejów. Nie chwaląc się, mieliśmy niemałe sukcesy!.
Pod koniec stycznia w Biedrusku został zorganizowany gminny turniej koszykówki. Dziewczęta pokazały się z jak najlepszej strony i wywalczyły tytuł „ Mistrzynie Koszykówki w Gminie Suchy Las”,co dało im wejście do rozgrywek powiatów w Dopiewie. Tam niestety los im nie sprzyjał i nasze koszykarki zajęły 3 miejsce. Chłopcy podczas rozgrywek w naszej szkole zajęli 2 miejsce. Już dwa tygodnie później reprezentanci gimnazjum w Biedrusku walczyli w Chludowie na gminnym turnieju siatkówki. Obie drużyny – i żeńska,i męska – znalazły się na trzecich miejscach.
Żeby sportowcy zbytnio się nie rozleniwili, już na początku lutego w turnieju piłki nożnej walczyli o puchar „Burmistrza Gminy Murowana Goślina” z drużynami ze Skoków, Rogoźna, Bolechowa i z gospodarzami. Był to największy sukces naszych dziewcząt, gdyż pierwszy raz rozgromiły wszystkie szkoły. Niestety chłopacy mieli mniej szczęścia i zajęli tylko 4 miejsce. Dodatkowym sukcesem jest, że obeszło się bez większych kontuzji. Wszyscy starali się grać fair play . Liczymy na to, że w drugim semestrze będzie równie ciekawie, bo jak to się mówi: „sport to zdrowie”.

Ula Zawadzka