ZAPRASZAMY DO NASZEJ SZKOLNEJ BIBLIOTEKI

        W roku szkolnym 2014/15 szkolna biblioteka otwarta jest od poniedziałku do czwartku w godzinach od 8.00 do 15.00 a w piątki od 8.00 do 9.00 i od 12.00 do 13.30. Czytelników obsługują dwie panie pełniące w zastępstwie nieobecnej pani E. Drygas – Zielińskiej rolę bibliotekarek.
Od września 2014 r., liczący ponad 4,6 tys. emplarzy księgozbiór został wzbogacony o 44 nowe pozycje. Pojawiły się miedzy innymi kolejne książki z cyklu opowieści F. Simon oKoszmarnym Karolku, nowe części „Kronik Archeo” Agnieszki Stelmaszyk i „Kronik Wardstone” Josepha Delaney. Nastoletnim czytelnikom powinny przypaść do gustu powieści współczesnych pisarek: Barbary Ciwoniuk i Zuzanny Orlińskiej, które ukazały się w cyklu „Plus minus 16”, poruszające problemy bliskie młodym ludziom oraz felietony Małgorzaty Musierowicz – „Całuski pani Darling”. Najmłodsi mogą wypożyczać zabawne i pouczające historyjki opowiadane przez przedszkolaków lub pierwszoklasistów: „Hihopter” M. Musierowicz, „Ula i urwisy” Katarzyny Majgier i „Mama, która zagderała się na śmierć” Barbary Voors.Ciekawą lekturą dla nich będzie z pewnością bajka M. Strzałkowskiej „Zielony i Nikt”. Na miłośników poezji czekają zbiory wierszy Wisławy Szymborskiej, Zbigniewa Herberta i Leopolda Staffa.
Biblioteka – w zamyśle pań tam pracujących – ma być miejscem cichym, przytulnym i funkcjonalnym.I takim się właśnie staje. Dodatkowe półki na książki pozwoliły na widoczne eksponowanie wartościowych tekstów, na łatwiejszy dostęp uczniów do księgozbioru podręcznego i interesujących ich książek. Dzięki temu coraz więcej osób korzysta z możliwości przeglądania i czytania książek w bibliotece.
Zapraszamy wszystkich uczniów – od klas najmłodszych po III kl. gimnazjum do częstego odwiedzania miejsca, w którym można odpocząć, wyciszyć się lub przygotować do kolejnych zajęć.

Magdalena Matuszak i Anna P. – Różańska