PIECZEMY PIERNIKI W „SKACZĄCYM MŁYNIE”

        Tuż przed minionymi świętami Bożego Narodzenia dwie grupy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół im.7.P.S.K.Wlkp. w Biedrusku wyjechały w okolice Murowanej Gośliny, aby wpisać się w świąteczną tradycję związaną z pieczeniem pierników.
Najpierw młodsza grupa wiekowa, czyli klasy Ia i III, a następnie obie klasy czwarte miały sposobność doświadczenia kulinarnej sztuki samodzielnego wyrobu aromatycznych pierniczków. Fotograficzne reminiscencje i relacje uczniowskie przekonują, że był to niezapomniany czas.

K. Wlazło

        18 grudnia razem z uczniami klasy IVb i opiekunami wybraliśmy się na wycieczkę autokarową do „Skaczącego Młyna” w Mściszewie.
Na miejscu powitały nas uśmiechnięte twarze gospodarzy. Weszliśmy do budynku      z ogromnym zapałem do pieczenia pierników. Zajęliśmy stanowiska przy długich stołach. Wałkowaliśmy i wycinaliśmy pierniki z pachnącego ciasta. Następnie oddaliśmy je w ręce opiekunek, a one włożyły je do pieca. Gdy pierniki były gotowe, ozdabialiśmy je kolorowym lukrem, posypką oraz wiórkami kokosowymi.
Panie opowiadały nam ciekawe historyjki o piernikach. Na zakończenie zorganizowały wesołe zabawy ruchowe. Przed wyjazdem zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia.
Wycieczka wszystkim się podobała. Wróciliśmy do domów w znakomitych humorach i z pysznymi piernikami. Chętnie odwiedzimy „Skaczący Młyn” jeszcze raz.

Oskar Szymański