Nietypowe mikołajki

        W przededniu mikołajków  uczniowie klasy Ia ze Szkoły Podstawowej w  Zespole Szkół im. 7 PSKWlkp. w Biedrusku otrzymali od rodziców  nietypowy prezent.
Jedna z mam, pani Karolina Stachowiak,  która na co dzień zajmuje się ręcznym wykonywaniem lalek i zabawek, zaproponowała uczniom pokaz robienia maskotek połączony z warsztatami. Podczas dwóch lekcji dzieci najpierw wypełniały przygotowane wcześniej zabawki, a następnie własnoręcznie je ozdabiały, używając do tego rozmaitych materiałów przygotowanych przez  panią Kamilę.
        W trudnej, ale bardzo interesującej sztuce pomagały dzieciom inne mamy, które zaoferowały swój czas wolny i przybyły na lekcje, by wraz z panią Kamilą przygotować dzieciom ciekawe zajęcia.
        Maluchy z wielkim zaangażowaniem wykonywały własne zabawki, ozdabiały według indywidualnych pomysłów, dzieliły się wrażeniami z rówieśnikami, podpatrywały lub pokazywały własne dzieła. Na koniec otrzymały jeszcze po jednej maskotce, którą mogły ozdobić w domu wraz z rodzicami lub  rodzeństwem.
        Taki kreatywny pomysł na prezent mikołajkowy okazał się strzałem w dziesiątkę, bo nie tylko przyniósł radość dzieciom, ale i mamom, które zaangażowały się w pracę. Mamy nadzieję, że i dalsze wspólne wykonywanie zabawek w domach było dobrze spędzonym czasem.

Katarzyna Wlazło