Projekt „DeutschWagen Tour”- promocja j.niemieckiego.

        Dnia 9.09.2014r.naszą szkołę odwiedziła pani lektor Justyna Wichłacz, która przeprowadziła w ramach projektu:”DeutschWagen Tour” zajęcia promujące j.niemiecki w formie gier i zabaw. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie gimnazjum. Podzieleni na dwie grupy przez 60 min.każda,mieli okazję sprawdzić swoją znajomość j.niemieckiego jak i też zdobyć nowe umiejętności,słówka i zwroty. Różnorodność gier i zabaw,j akie zaprezentowała nam pani Justyna przy pomocy mojej skromnej osoby ,sprawiły iż młodzież bawiła się doskonale i chętnie uczestniczyła w zajęciach. Bawili się między innymi w odpowiednik”głupiego Jasia”, po pokonaniu toru przeszkód uczniowie uzupełniali landy i województwa na mapach Niemiec i Polski,malowali na balonach części twarzy,które w j.niemieckim podawała lektorka,naśladowali zwierzęta. Uczniowie za aktywny udział otrzymywali liczne nagrody. Przed wizytą DeutschWagen Tour,chętni uczniowie przygotowali plakaty pt:”Was isttypischDeutsch”?, dzięki którym mieli za zadanie pokazać:  Co jest typowego dla Niemiec i Niemców? Pani lektor i pani redaktor z lokalnej „Gazety Sucholeskiej” Barbara Stachowiak wybrały trzy najładniejsze plakaty i wręczyły nagrody. Cieszę się,że spotkanie to podobało się uczniom,że udało mi się otrzymać wolny termin,gdyż nie jest to łatwe,ponieważ projekt cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Mam nadzieję,że w pewnym stopniu zmotywuje to uczniów naszej szkoły do nauki j.niemieckiego. Zainteresowanych zapraszam na stronę:www.deutsch-wagen-tour.pl  

Magdalena Aniołek-nauczyciel j.niemieckego

 

DSCN3530