Młodzież dziękuje swoim nauczycielom

            Chociaż  12 października był normalnym dniem pracy, w budynku Zespołu Szkół  im. 7. P. S. K. Wlkp. w Biedrusku, od rana wyczuwało się świąteczny nastrój. Korytarze zapełniły się odświętnie ubranymi dziećmi, liczniej niż zwykle towarzyszyli im rodzice. W rękach wielu były kwiaty – nimi uczniowie dziękowali swoim wychowawcom i  nauczycielom za opiekę, naukę i wychowanie.

            Miłą niespodzianką dla wszystkich pracowników szkoły były kwiaty i wspaniały tort od Rady Rodziców. O Święcie Edukacji Narodowej nie zapomnieli też uczniowie gimnazjum. Po zakończonych lekcjach zaprosili oni nauczycieli i innych pracowników szkoły na program satyryczny. Uczniowie klasy II wcielili się w  nauczycieli i przedstawili swoją wersję posiedzenia Rady Pedagogicznej. W dowcipny sposób przedstawili problemy, z którymi borykają się nauczyciele. Na zakończenie gimnazjaliści przekonywali nauczycieli o swojej sympatii, zapewniali, że pragną być lepszymi, by nie sprawiać dodatkowych problemów. Symboliczną różą uczniowie podziękowali,  w imieniu Samorządu Uczniowskiego, wszystkim pracownikom szkoły za dbałość o to, by praca szkoły przebiegała sprawnie, by mogli przebywać w czystych, przytulnych pomieszczeniach. Do życzeń przyłączył się Mały Samorząd  Uczniowski. Uczniowie klas najmłodszych wykonali kwiatki z filcu, które panie uznały za efektowne  broszki.

            Pani dyrektor Grażyna Matysiak podziękowała młodzieży za występ, chwaląc aktorstwo wykonawców. Wyraziła zadowolenie z faktu, że uczniowie starali się zrozumieć  problemy nauczycieli. Gratulowała poczucia humoru.

            Obchody święta zakończyło spotkanie dyr. G. Matysiak z pracownikami Zespołu Szkół i przedszkola. W ciepłych słowach pani dyrektor podziękowała wszystkim, zapewniając, że dostrzega wysiłek i widzi efekty pracy każdego zatrudnionego w szkole. Wiele osób wyróżnionych zostało nagrodami pieniężnymi.

            Kolejny Dzień Nauczyciela przeszedł już do historii. Miło było pracownikom szkoły poczuć się w tym dniu ważnymi   i docenianymi. W pamięci pozostanie motto   tego spotkania, słowa kierowane przez uczniów do nauczycieli :  „Dziękujemy wciąż zbyt mało…”            

Anna   Różańska, Jolanta Jedynak