Maraton matematyczno – przyrodniczy

Maraton matematyczno-przyrodniczy odbył się w dniu 22.03.2012. Organizatorkami maratonu były panie: Anna Robaczkiewicz-Chojnowska, Bogumiła Machalska, Hanna Bielawska, Andrzej Cepa, Grażyna Matysiak. W maratonie wzięło udział 11 uczniów z gimnazjum. W sześciu konkurencjach z matematyki, przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i geografii zwyciężyli: I miejsce – Krzysztof Suliński – 108 pkt, II miejsce – Justyna Chrzanowska – 81 pkt, III miejsce Stanisław Szataniak – 71,5.
Elzbieta Drygas – Zielińska

Gminny turniej piłki siatkowej i koszykowej w Suchym Lesie

Dnia 10.II.2012.r. na sali GOS w Suchym Lesie odbył się turniej w piłkę siatkową i koszykową dla szkół podstawowych z terenu naszej gminy. W turnieju brały udział reprezentacje szkół z Chludowa, Suchego Lasu i Biedruska. Po zaciętej rywalizacji drużyny z naszej szkoły zajęły w piłce koszykowej : dziewczęta-II miejsce, chłopcy- II miejsce. W piłce siatkowej dziewczęta jak i chłopcy zajęli III miejsce
Reprezentacja SP Biedrusko:
Frąckowiak Zofia
Gromadzińska Karolina
Minge Karolina
Andrzejczak Mateusz
Romanowski Bartek
Kozłowski Daniel
Jaworski Kamil
Szaumkesel Hubert
Michalczyk Aleksandra
Mondrzik Emilia
Zawadzka Urszula
Maciejewski Mateusz
Małojło Paweł
Bodziany Przemysław
Romanowska Zuzanna
Radosław Chrostowski

Udany semestr

W przeddzień zimowych ferii w Zespole Szkół im. 7 PSK Wlkp. w Biedrusku odbył się apel Samorządu Uczniowskiego, podsumowujący pierwszy semestr nauki. To było udane półrocze. Świadczą o tym wysokie wyniki nauczania oraz liczne konkursy, w których brali udział nasi uczniowie.
Apel, w którym uczestniczyła pani dyrektor Grażyna Matysiak, nauczyciele, dzieci z klas IV-VI szkoły podstawowej i gimnazjaliści, rozpoczął się od odczytania nazwisk uczniów, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen. Następnie wyróżniono dyplomami i słodkimi upominkami dziewięcioro uczniów, którzy w tym półroczu nie opuścili ani jednej godziny lekcyjnej. 100% frekwencją wykazali się: Julka Bułakowska, Wiktoria Matuszewska, Gosia Szataniak i Kamil Kropidłowski z klasy IV, Julka Sobów i Przemek Bodziany z klasy VI oraz Angelika Wancek, Maciej Berkowski i Staś Szataniak z II gimnazjum. Po nich nagrody i gratulacje odebrali zwycięzcy konkursów: III Maratonu Humanistycznego (Krzysztof Suliński, Staś Szataniak, Justyna Chrzanowska, Dominika Prokopczyk), V Szkolnego Konkursu Mitologicznego (Zuzia Romanowska, Marcin Piecha, Kacper Owczarzak – drużyna z klasy VI) i kilku konkursów plastycznych, organizowanych w ramach edukacji prozdrowotnej i profilaktyki uzależnień, a także z inicjatywy Justyny Chrzanowskiej, przewodniczącej SU („Jesień” i „Bezpieczne ferie”). Tu laury zdobyli: Julka Bułakowska, Karolina Minge, Ula Zawadzka, Mateusz Andrzejczak, Weronika Sitek i Patrycja Olszewska ze szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści Justyna Chrzanowska, Paulina Leśniczek i Staś Szataniak. Dyplomy otrzymali uczestnicy matematycznego „Olimpusa”. Potem nastąpiło rozstrzygnięcie zmagań „Parami do klas!”, czyli konkursu na klasę, która najlepiej ustawia się pod salą po dzwonku na lekcję. Trwającą kilka tygodni konkurencję wygrały klasy II i III gimnazjum. Na koniec dyplomy i nagrody otrzymali uczniowie z każdej klasy, którzy zdobyli najwięcej punktów z zachowania: Karolina Minge z klasy IV, Ula Zawadzka z V, Zuzia Romanowska z VI, Ania Przybylska z I G, Staś Szataniak z II G, Paulina Leśniczek z III G.
Na zakończenie przypomniano zasady dotyczące bezpiecznego zachowania podczas zabaw na śniegu i lodzie, a pani dyrektor złożyła wszystkim uczniom życzenia udanych ferii.
Jolanta Jedynak